„Myślicie, że 10-latkowie czują zagrożenia w ruchu drogowym? Odpowiedź jest prosta – nie czują!!!

I nie zmieni tego pogadanka wykładowcy, film edukacyjny czy ćwiczenia z fantomem.

Aby dziecko było bezpieczne na drodze, musi wpierw dostać dobry przykład zachowań od swojego największego autorytetu – rodzica.

Czy zawsze jednak tak jest?

Rodzice – bądźmy “Bezpieczni na Ursynowie”. Nauczmy dzieci razem, czym są zagrożenia BRD i jak ich unikać”.

– taki apel skierowaliśmy do rodziców, których dzieci uczestniczyły w zajęciach przez nas prowadzonych.

Z policyjnych danych wynika, że w 2017 roku rowerzyści uczestniczyli w 4 212 wypadkach. Zginęło w nich 220 cyklistów, a rany odniosły 3 824 osoby (3800 kierujących rowerami i 24 pasażerów). Z tej samej statystyki wynika, że rowerzyści w wieku do 14 roku życia uczestniczyli w 473 wypadkach, w wyniku których 8 dzieci zginęło a 421 zostało rannych. Piesi i rowerzyści do 14 roku życia były też sprawcami aż 714 wypadków, w wyniku których zginęło 15 osób a aż 725 zostało rannych. Czy większości tych zdarzeń dałoby się ich uniknąć?

Introduction to Higher Level zajmuje się m.in. edukacją dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wspomagamy rodziców, szkoły i nauczycieli w przekazywaniu wiedzy na temat zagrożeń na drodze i ćwiczeniu umiejętności prawidłowych zachowań. Wspomagamy – a nie zastępujemy.

Przez blisko miesiąc, we wszystkich 16 szkołach podstawowych na terenie warszawskiej dzielnicy Ursynów prowadziliśmy zajęcia z dziećmi klas 4 i 5. Rozmawialiśmy z nimi zarówno na tematy ogólnych zagrożeń w ruchu drogowym, jak również zagrożeń występujących w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i ich domu. Prezentując uczniom zdjęcia i filmy z nietypowych czy wręcz niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu, zachęcaliśmy ich do dyskusji na temat, kto i dlaczego tak zrobił, ale przede wszystkim – co można było zrobić, aby do tego nie doszło. Znaleźliśmy też czas, aby przećwiczyć z dziećmi podstawy udzielania pierwszej pomocy oraz sposoby radzenia sobie w sytuacjach alarmowych.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas!

Napisz do nas lub pozostaw telefon kontaktowy - odezwiemy się!

Wysyłanie

©2019 IntroHL

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?