Warsztaty doskonalenia zawodowego instruktorów wcale nie muszą być jedynie ustawowym obowiązkiem, a szkoły jazdy, nawet te działające na terenie tego samego województwa, nie muszą tworzyć dla siebie sztucznej konkurencji.

Takie wnioski nasunęły nam się po wizycie Introduction to Higher Level w kameralnym ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Łubudubu” w Dankowie, gdzie poprowadziliśmy warsztaty doskonalenia zawodowego dla instruktorów z zaprzyjaźnionych ze sobą szkół jazdy – OSK „TOM” z Zielonej Góry oraz Wyższej Szkoły Jazdy DB z Gorzowa Wielkopolskiego.

W pierwszym dniu zajęć dyskutowaliśmy o przepisach ruchu drogowego, o metodach szkoleniowych. Przeanalizowaliśmy statystyki zdawalności i „niezdawalności”. Omówiliśmy arkusz przebiegu egzaminu i jeszcze setki innych tematów związanych z procesem szkolenia i egzaminowania kierowców. To wszystko dla szkoleniowców pozytywnie zafiksowanych na poprawie jakości swojego warsztatu. Rozmowom nie było końca.

Następny dzień to już zajęcia praktyczne. Przeprowadziliśmy je nieopodal w Barlinku, prawdopodobnie najmniejszej  miejscowości w Polsce, w której organizowane są egzaminy na prawo jazdy. Zrobiliśmy to celowo, mimo iż żadna ze szkół dla których prowadziliśmy zajęcia, nie szkoli, ani też nie zamierza szkolić kandydatów w tej miejscowości.

Wymiana warsztatu pracy między instruktorami pod okiem trenerów prowadzących była niezwykłym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Wspaniale spędzone dwa dni w doborowym towarzystwie ludzi, którzy w zawodzie instruktora czują misję. Przy tym ogrom nowych doświadczeń, nauki, porównań, dyskusji i analiz. IntroHL dziękuje, że mogło tam być.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas!

Napisz do nas lub pozostaw telefon kontaktowy - odezwiemy się!

Wysyłanie

©2019 IntroHL

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?