W Gdańsku odbyło się spotkanie branżowe zorganizowane przez Ośrodek Szkolenia Kierowców „POLDEK” oraz Polski Klaster Edukacyjny pn. „Wysoka jakość. Najlepsi grają w jednej lidze!”

Spotkanie, na które zaproszono przedstawicieli branży instruktorów oraz egzaminatorów poprowadzili Mariusz Sztal oraz Krzysztof Wójcik. Tematyka zajęć dotyczyła polepszenia jakości szkolenia oraz egzaminowania, wiele mówiono o wspólnych elementach zawodów – instruktora i egzaminatora nauki jazdy pojazdami mechanicznymi, o potrzebie porozumienia. Licznie przybyli z uwagą wysłuchali informacji dotyczącej inicjatywy powołania Samorządu Zawodowego Instruktorów i Egzaminatorów. Idea powołania Samorządu wzbudziła szerokie zainteresowanie uczestników. Próbę odpowiedzi na pytanie dlaczego inicjatywa postania SZIE jest ważna podjęła właścicielka OSK „POLDEK” Dagmara Romanowicz. Ponowiła swoją ocenę: – Jestem pewna, że to odpowiedni czas, aby środowisko instruktorów i egzaminatorów – szkoleniowców, zaczęło stanowić o sobie. W środowisku nastąpił marazm, a co za tym idzie zniechęcenie. Przestaliśmy się wzajemnie, jako szkoleniowcy, szanować co spowodowało, że klienci – kursanci nie mają już do nas takiego poszanowania jak kiedyś. Wywiązała się interesująca dyskusja, apelowano do współtworzenia zespołów ekspertów do spraw: przeglądu kwalifikacji, przeglądu prawa oraz innowacji i rozwoju. Zgłoszenia już przyjmowane są pod adresem: [email protected] Zgodnie wyrażono chęć uczestniczenia w inicjatywie, podpisując deklarację jej poparcia.

Dodatkowym punktem spotkania było wyrażenie wyrazów podziękowania Teresie Kowalak – od wielu lat zajmującej się działalnością poza egzaminacyjną w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku oraz dla Franciszka Romanowicza byłego naczelnika działalności poza egzaminacyjnej w PORD.

Jeśli nie My, to kto? Jeśli nie Teraz, to kiedy?

Materiał ukazał się w portalu prawodrogowe.pl

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas!

Napisz do nas lub pozostaw telefon kontaktowy - odezwiemy się!

Wysyłanie

©2019 IntroHL

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?